Bir Bakışta STAR Rafineri

Bir Bakışta STAR Rafineri

Türkiye’de reel sektörün bugüne kadar tek noktaya yaptığı en büyük yatırım olarak Türkiye’nin işlenmiş petrol ürünleri ihtiyacının yaklaşık %19.5’ini karşılıyoruz.

Petkim’e entegre yapımız, hızlı dönüşüm kabiliyetimiz, gelişmiş teknolojimizle farklı özellikteki petrol türlerini efektif bir şekilde işleyebiliyoruz. Yıllık 12 milyon metreküpe ulaşan ham petrol işleme kapasitemizle dizel, jet yakıtı, nafta ve LPG gibi petrol ürünlerinin üretimini sağlıyoruz.

Operasyonel esnekliğimiz sayesinde rafinajda sınır tanımıyoruz. Zengin ürün portföyümüzle ülke ekonomisine değer katıyor, istikrarlı ve güvenli üretim için her gün daha fazla çalışıyoruz. 2021’de 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021' listesinde ilk üçte yer alırken, 'Ege’nin En Büyük Sanayi Kuruluşu' listesinde zirveyi gördük.

Dünyada Endüstri 4.0 teknolojilerini üretimde en iyi kullanan tesislerin kabul edildiği Dünya Ekonomik Forumu (WEF) “Global Lighthouse Network”e 2021 yılında Türkiye’den seçilen tek şirket olduk. Aynı zamanda dünyada bu ligde yer almayı başaran tek rafineriyiz.

Sürdürülebilirlik iş süreçlerimizin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. Çevresel etkilerimizi azaltmak ve çalışanlarımıza güvenli bir iş ortamı sağlamak için gelişmiş önlemler alıyor, iş sürekliliğini ve üretimde verimliliği hedefleyen yatırımlar yapıyoruz. Evrensel ilkelere olan güçlü bağlılığımızla toplum için faydalı sosyal sorumluluk projeleri hayata geliştiriyoruz.

Vizyonumuz

Petrol sektöründe güvenilir, hayata ve doğaya duyarlı, yenilikçi bir şirket olmaktır.

Misyonumuz

Katma değeri yüksek ürünler üreterek, petrokimya entegrasyonu ile ülkenin dışa bağımlılığını azaltmaktır.

Değerlerimiz

Güven

Dürüstlüğümüz, doğruluğumuz ve etik iş uygulamalarımız ile güven kazanırız. Doğruluk ve yüksek iş ahlakını temel alan standartlarla çalışmak, işimizin özünü oluşturur.

Kapsayıcılık

Farklı bakış açılarının peşinden gider ve herkesi, ortak hedeflere ulaşmak için işbirliğine ve katkı sağlamaya teşvik ederiz.

Verimlilik

Sürekli gelişmeye odaklanıp zamanımızı ve kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanır, işimizi yaparken en etkin ve verimli süreçleri uygularız.

Çeviklik

Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını, rekabetçi pazar trendlerini ve fırsatlarını öngörürüz. Değişime kucak açar, dayanıklılıkla ilerler, hızla değişen koşullarda bile iş odağımızı korumaya çalışırız.

Tutku

İşimize hem kalbimizle hem de aklımızla bağlıyız. Günlük işlerimize anlam katan güçlü duygularla çalışırız.

Yükümlülük

Kararlarımızın etrafımızdaki insanlar, çevre ve toplum üzerindeki etkilerini biliriz. İşimizi sahiplenir, sorumlu bir şekilde hareket eder ve taahhütlerimizi yerine getiririz.

Yol Haritamız Sürdürülebilirlik

Hayata, doğaya ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızın bilinciyle, tüm faaliyetlerimizi sürdürülebilirlik odağında gerçekleştiriyoruz.

Detaylı Bilgi Al

STAR Rafineri’nin Türkiye için Önemi

Yıllık ham petrol işleme kapasitesi

12

MİLYON TON

Türkiye’nin işlenmiş ham petrol ihtiyacını karşılama oranı yaklaşık

%19,5

Yıllık Depolama Kapasitesi

1,9

MİLYON M3

Cari açığın kapatılmasına katkı

Yıllık yaklaşık milyon ton nafta üretimi

1,6

Ödüller

Bizimle İletişime Geçin

Talep, istek ve önerileriniz için bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Takip Edin